Çalışkanlığıyla tanıdığınız hayvanlar var mı? Bu hayvanların özelliklerini anlatınız.


Çalışkanlığıyla tanıdığınız hayvanlar var mı? Bu hayvanların özelliklerini anlatınız.

İnsanların dünyasında olduğu gibi hayvanların dünyasında da çalışkanlığı ile bilinen ve hikayelere, masallara konu olan hayvanlar vardır. Bu hayvanlar ve özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Arılar: Aynştayn’ın arılar yeryüzünden silinse insanlar ancak 4 yıl yaşayabilir dediği arılar çalışkanlıkları ile ünlü hayvanlardandır. Arılar çiçekler arasında dolaşırken döllenme adı verilen olayı gerçekleştirir ve yeni bitkilerin büyümesine olanak sağlar. Mucizevi bir yiyecek olan balın yanı sıra bağışıklığı güçlendirici özelliğe sahip arı polenini de üretir. Bir arı yaşamı boyunca bir çay kaşığının on ikide biri kadar miktarda bal üretebilir.

Karıncalar: Çalışkanlıkları ile nam salan hayvanlardan birisi de karıncalardır. Karıncaların ömürleri 45-60 gün arasında değişir. Karıncalar koloni adı verilen büyük gruplar halinde yaşarlar ve her karıncanın koloni içinde belli görevleri vardır. Dünya yüzeyinde bulunan tüm karıncaların toplam ağırlığı, tüm insanların toplam ağırlığından daha fazladır.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz