‘’Özgürlüklerin Sınırını, Öteki Bireylerin Hak Ve Özgürlüklerinin Sınırı Belirler.’’ İfadesi Sizce Ne Anlama Gelmektedir? Açıklayınız.


‘’Özgürlüklerin Sınırını, Öteki Bireylerin  Hak Ve Özgürlüklerinin Sınırı Belirler.’’ İfadesi  Sizce Ne  Anlama Gelmektedir? Açıklayınız.

Her insan özgür olmalıdır fakat burada anlatılmak istenen ana düşünce şudur : İstediğimiz  bir hayatı yaşarken başkalarının yaşama hakkına müdahalede bulunmamalıyız . Yani bizim özgürlüğümüz başkalarının  kısıtlanmasına , hakkının yenmesine sebep olmamalıdır . Yani başkalarının hakkına saygı duyarak yaşamasını bilmeliyiz . Buna şöyle bir örnek verebiliriz: Apartmanda oturan biriysek  dinlediğimiz müziği son sesine kadar açmamalıyız . Çünkü diğer  kattaki insanlar bu müzik  sesinden rahatsız olabilir . Dolayısı ile onları rahatsız etmiş oluruz ve onların özgürlüklerini de kısıtlamış oluruz . Başkalarının yaşamına karışmadan, kimseyi rahatsız etmeden yaşamayı bilmektir özgürlüğün adı .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz