‘’Hiçbir Başarımı Tesadüfe Borçlu Değilim. Buluşlarım Da Tesadüfen Değil Çalışmalarımın Eseridir.’’ Bu Söz İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


‘’Hiçbir Başarımı Tesadüfe Borçlu Değilim. Buluşlarım Da Tesadüfen Değil Çalışmalarımın Eseridir.’’  Bu Söz İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Başarı  şansla olacak bir şey değildir. İnsan başarılı olmak için kendine amaçlar  belirlemelidir. Bu amaçlar doğrultusunda planlı ve programlı bir şekilde hareket eden kimse eninde sonunda istediğini elde eder.

Yukarıdaki sözde de bilim insanı başarılarının tesadüfen olmadığını söylemiştir. Çünkü insan ancak çalışarak emek ederek başarıya ulaşır. Başarı bir anda ortaya çıkmaz. Bunun için belli bir birikim, süreç gereklidir. İşte tüm bunlar yapıldığı zaman başarı da gerçekleşir.

Her şey çalışarak yapılır. Boş durarak, şansa bırakarak hayatımızı yola koymaya çalışırsak o hayat bir bataklıktan ibaret olur ve asla ilerleyemeyiz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz