Ülkemizde Turizm Amaçlı Bir Gezi Yapmak İsteseydiniz Nereyi Tercih Ederdiniz? Bu Yeri Tercih Etmenizin Sebepleri Nelerdir? Tartışınız .


Ülkemizde Turizm  Amaçlı Bir Gezi  Yapmak İsteseydiniz Nereyi Tercih Ederdiniz? Bu Yeri Tercih Etmenizin  Sebepleri Nelerdir?  Tartışınız . 6.sınıf sosyal bilgiler  163. sayfa

Turizm amaçlı gitmek istediğim yer daha çok kıyı bölgeleridir .  Mersin’de bulunan Cennet ve Cehennem Mağaraları’na gitmek isterdim . Bu mağaraları gezmek  isterdim . Merdivenlerinden çıkmak isterdim ve içini görebilmeyi çok arzu ederdim .

Ülkemizde bulunan  diğer  turistik yerlere de gitmek isterdim . Topkapı Sarayı’na gitmek isterdim. Osmanlı Devleti’ne uzun yıllar hizmet veren bu sarayın içini incelemek isterdim . Geçmişim hakkında, ecdadım hakkında bilgi sahibi olmak isterdim . Ayasofya’ya gitmek isterdim . Bodrum’a gitmek  isterdim ve Bodrum’un güzelliklerini görmek isterdim. Peribacaları’nı gezmek isterdim vb .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz