‘’ İhtiyaç Bütün İcatların Anasıdır .’’ Sözü Size Neleri Çağrıştırmaktadır? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız .


‘’ İhtiyaç Bütün İcatların Anasıdır .’’ Sözü   Size Neleri Çağrıştırmaktadır? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla  Paylaşınız .

Bu sözde anlatılmak istenen  şey şudur : Yani tüm buluşlar ihtiyaçtan doğmuştur . İnsanlar zamandan ve emekten tasarruf sağlamak için , işlerini daha iyi bir şekilde çözebilmek için çeşitli buluşlar yapmışlardır . İşte bu  buluşlar da gereksinimlerimizden ortaya çıkmıştır . Bugün baktığımızda elektriğin hayatımızı çok kolaylaştırdığını görüyoruz . Eskiden elektrik olmadığı zaman  insanlar akşam fazla bir iş yapamıyorlardı . Günümüzde ise artık geceleri bile birçok iş yapılabilmektedir . Ya da bir diğer örnek şunu verebiliriz : Araba,  otobüs minibüs, uçak, tren  gibi ulaşım araçları da ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkmıştır .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz