Yerli Malı İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


Yerli Malı İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Yerli malı , kendi yaptığımız , ürettiğimiz şeylerdir . Bu tarım alanında , teknoloji alanında vb. olabilir. Yerli malı yurdun malıdır . Çünkü atalarımızın yaptığı şeyler  yerli malıdır . Bunun için her yıl yerli malı haftası olarak okullarda çeşitli etkinlikler, partiler yapılarak kutlanır . 

Öğrenciler yerli malına evlerinde bulunan ceviz, elma, mısır, armut gibi yiyeceklerin yanında ayrıca pasta ve börekler yaparak okula getirir . Böylece hem yerli malı haftası kutlanmış olur hem de  birlik ve beraberce vakit geçirilmiş olur . Ülkemizin daha çok gelişmesi için de yerli ürünler üretmeliyiz . Dışa bağımlı kalmamalıyız . Güçlü olmak için, ayakta dimdik durabilmek için yerli malımız olmalıdır .

Örneğin kendi ürettiğimiz otomobiller olmalı , uçaklar , bilgisayarlar vb. olmalıdır . Yani  biz olmalıyı, başkalarının yaptığını kullanmakla yetinmemeliyiz . Kendimiz yapmalıyız .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz