Düşünmenin Önemi Ve Gerekliliği Nedir ?


Düşünmenin Önemi Ve Gerekliliği Nedir ?

Düşünmek bilimin gelişimi , toplumun ilerlemesi için en gerekli vasıflardan birisidir . Bir milletin bilim, sanat vb. her alanda düşünen ve üreten insanlara ihtiyacı bulunmaktadır . Düşünmek bilimsel gelişmeler adına çok önemli olduğu gibi kişisel iletişim açısından da son derece önemlidir .

İnsan toplum içinde düşüncesizce hareketlerde bulunmamalıdır . Her zaman önce iyi bir şekilde düşünmeliyiz, sonra söylemek istediğimiz düşüncelerimizi ve duygularımızı karşı taraf ya da taraflara  anlatmalıyız . Düşünmeden konuştuğumuz zaman pişman olacağımız sözler ağzımızdan bir anda çıkabilir . İşte o zaman patavatsız bir insan oluruz ve daha sonra yaptıklarımıza pişman olsak bile iş işten geçmiş olur . Bunun için her zaman önce düşünmeli, sonra konuşmalıyız . Konuşacaklarımız da akıl süzgecimizden geçirmeliyiz ve kendimizi her zaman kontrol etmeliyiz .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz