Çocuğu Aile Mi Yetiştirir ? Çevre Mi ? Konulu Deneme Yazınız .


Çocuğu Aile Mi Yetiştirir ? Çevre Mi ? Konulu Deneme Yazınız .

Çocuğun dünyaya geldiği ilk andan itibaren irtibat kurduğu yer  elbette ailesidir . Çünkü çocuğu yetiştiren ona şekil veren onu topluma katan en  önemli kurum aile kurumudur . Anne ve baba çocuklarına  daha küçük yaştayken iyi bir eğitim vermelidir .

Çocuğu iyi ahlak sahibi yapmalılar ve  kendileri de bu  konuda çocuğa  örnek olmalıdırlar . Sağlam bir ahlak eğitimi alan çocuk , ailesi tarafından koşulsuz  sevilen ve sayılan çocuk topluma da sağlıklı bir birey olarak katılacaktır . O çocuğu  kötü yönde etkilemek  imkansızdır . Çünkü çocuk temel değerleri ailede öğrenmiştir . Çocuğu elbette  aile yetiştirir fakat çocuğun gelişiminde çevrenin payı vardır . Çünkü çocuğun yetiştiği çevrenin sağlıklı bir çevre olması gerekir .

Çünkü birçok şeyi  de model alarak çevresinden öğrenir. Çocuğun gelişiminde ve  yetişmesinde hem ailenin, hem de çevrenin etkisi büyüktür. Ama en çok aile etkilidir diyebiliriz .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz