‘’ Mustafa Kemal’in Kağnısı ’’ Şiirinden Hareketle Kurtuluş Savaşı’nın Kazanılmasında Kadınlarımızın Rolünü Açıklayınız.


‘’ Mustafa Kemal’in Kağnısı ’’ Şiirinden Hareketle  Kurtuluş Savaşı’nın  Kazanılmasında Kadınlarımızın Rolünü Açıklayınız.

Türk kadını  savaştan hiçbir zaman korkmamış ve her zamanın erkeğinin yanında olmuştur. Cepheye mermi taşırken   çok çetrefilli yollardan geçmiş fakat yine bağımsızlık için, vatanı için yoluna devam etmiş ve mermiyi  cepheye götürmeyi başarmıştır .  Dağ taş aşmış ve yorulsa bile bunu gözü hiç görmemiş , çünkü önce vatan demiştir kahraman kadınlarımız . Kınalı elleri ile çarıkları ile Milli Mücadeleye destek olmuştur bu  elleri öpülesi kadınlarımız . Kendisini vatanı için siper etmiştir kadınlarımız .  Kocabaş cepheye mermi götürürken dayanamayıp yere yığılmıştı . Bunu gören   Elifçik ise yine pes etmemiş ve  düşman üstüne yürüyerek devam etmiştir .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz