‘’Bayrakları Bayrak Yapan , Üstündeki Kandır. Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır!’’ Dizelerinden Hareketle ‘’ Vatan’’ Konulu Hazırladığınız Sunumu Yapınız.


‘’Bayrakları Bayrak Yapan , Üstündeki Kandır. Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır!’’ Dizelerinden Hareketle  ‘’ Vatan’’ Konulu  Hazırladığınız  Sunumu Yapınız.

Bir vatanı vatan yapan şey o vatan için toprağa düşmüş askerlerdir . Yani aziz şehitlerimiz, kıymetli Mehmetçiklerimizdir . Bu ay yıldızlı al bayrak  bu günlere  kolay gelmemiştir . Eğer bu bayrak  özgürce dalgalanıyorsa bunu  şehitlerimize borçludur . Bir milleti kurmak ve kurtarmak kolay bir şey değildir . Vatan için savaşmak gerekir , çarpışmak gerekir , ölümden korkmamak gerekir .  İşte o zaman vatan bizim olur bu vatan dediğimiz toprak parçası . Vatan  uğruna savaş yapılmadan kazanılan bir şey değildir . Vatan uğrunda korkmadan  can verilen yerdir . Bunun için bu kıymetli vatana sahip çıkmalıyız . Aziz şehitlerimizin kemiklerinin sızlamaması için bu vatanın bir karış toprağını bile başkalarına satmamalıyız .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz