Bağımsızlık İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Bağımsızlık İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Bir ülkenin başka ülke ya da ülkelerin manda ve himayesi altına girmeden , özgürce yaşaması için o ülkenin bağımsız bir ülke olması gerekir .  Bağımsızlığından mahrum kalan bir millet başka ülkelerin egemenliği altına  girdiği için , önce dilini kaybeder , daha sonra kültürünü kaybeder ve daha sonra da çözülmeye başlar .

Bunun için milletlerin bağımsız olması çok önemlidir . Bizim milletimiz de her zaman bağımsızlığına önem vermiş , bağımsızlık uğruna birçok savaşlar yaşamış , birçok şehitlerimiz olmuştur .  Gazi Mustafa Kemal  Atatürk de bağımsızlığın önemini şu söz ile dile getirmiştir: '' Ya istiklal ya ölüm'' . Bunun için ülkemizin fertleri olarak vatandaşları olarak  zaman  bağımsızlığımız korumalıyız .

Ay yıldızlı al bayrağımız her zaman göklerde özgürce dalgalanmalıdır .  Ülkemizin  gerilememesi için her alanda gelişmek için çok çalışmalıyız . Bilim ve teknolojide ilerlemeliyiz .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz