Sağlık İle İlgili Kısa Kompozisyon Yazınız.


Sağlık İle İlgili Kısa Kompozisyon Yazınız.

İnsan olarak hayatımızda her zaman mutlu olmak isteriz ; evimiz, arabamız olsun isteriz, daha çok para kazanarak daha çok mutlu olabileceğimizi düşünürüz . Oysa insan yaşamında en önemli şey sağlıklı olmaktır .

Bize yetecek kadar , karnımız doyuracak kadar  paramız olsun , bizi bir yere ulaştıracak kadar ulaşım aracımız olsun yeterdir . Sağlığımız yerinde olmadığı zaman ne kadar zengin olursak olalım bunun hiçbir anlamı olmaz . Onun için her zaman ilk olarak sağlığımıza önem vermeliyiz ve sağlığımızı düşünmeliyiz . Sağlıklı olabilmek için de stresten uzak durmalıyız , sağlıklı gıdalar tüketmeliyiz ve paketlenmiş ürünleri satın almaktan kaçınmalıyız . Organik ürünler  tüketmeye çalışmalıyız . 

Sağlıklı olabilmek için yeterli ve dengeli beslenmeliyiz . Gün içinde  spor yapmalıyız , egzersiz yapmalıyız ve kendimizi  zinde tutmaya çalışmalıyız .


0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz