Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Sözünü Açıklayan Bir Düşünce Yazısı Yazınız .

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Sözünü Açıklayan  Bir Düşünce Yazısı Yazınız .

İlim toplumları geliştirir ve ileri uygarlık haline getirir . İlimin olduğu yerde bilim ve teknolojide daha hızlı gelişmeler yaşanmaktadır .   Bunun için bizler de ülkemizi geliştirmek için , daha uygar bir ülke haline dönüşmek için ve gelişmiş dünya ülkeleri arasında yer almak için ilim ve fen yolunda ilerlemeliyiz . Hiçbir gerçekliği olmayan , batıl inaçlarımız olmamalıdır .

Yalan , yanlış bilgilere inanmamalı sadece ilimin ışığında ilerlemeye devam edilmelidir . Çünkü bize gerçekleri öğreten , yol gösteren tek şey ilimin ışığında ilerlemektir . Bundan dolayı Mustafa Kemal Atatürk de ilime çok önem vermiş ve milletinin daha çok gelişmesini istemiştir . Bunun için toplum olarak daha çok kitap okumalı , daha çok araştırmalarda bulunmalıyız . Yeni icatlar , buluşlar gerçekleştirmeliyiz . Mesela  kendi arabamızı üretmeli , kendi telefonlarımız üretmeli , kendi tarım araç gereçlerini , taşıtlarını üretmeli ve bizler başka ülkelere bu ürünleri ihraç etmeliyiz .Çünkü ancak ilim   yolunda çalışırsak ülkemiz de daha çok gelişir . Bunun için Mustafa Kemal'de ilime çok önem vermiş ve " Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir " demiştir .
Bizler de bu sözlerden ilham almalı ve sürekli çalışmalıyız . Ülkemiz insanlarının cehalet içinde kalmaması için , geleneksel yanlış bilgiler ile uğraşmak yerine modern bilimle ilgilenmesi için ilim yolunda yürümeliyiz .

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz