Tatlı Dil Başlı Başına Bir Kuvvettir İle İlgili Kısa Kompozisyon

Tatlı Dil Başlı Başına Bir Kuvvettir İle İlgili Kısa Kompozisyon

Hayat çok çabuk geçip gitmektedir . Geriye şöyle bir dönüp baktığımızda neler bırakacağız hiç düşündünüz mü? Ben düşündüm . Geriye bırakacağım tek  şey insanlığım , çevreme faydalı olmam ve tatlı dilli , güleryüzlü olmamdır . Tatlı dilli olmak ama gerçekten , içten olmak , samimi olmak çok anlmalı bir  davranış şeklidir .

Tatlı dil insanların arasını yapar , insanlar arasındaki sevgi bağını güçlendirir ve bu da toplumların daha sağlıklı ve daha huzurlu olmasını sağlar . Tatlı dil gerçekten  her sorunu çözmede çok önemli bir role sahiptir . Çünkü sert bir üslup kullanma insanlara itici gelir ve kişiler sizinle aynı ortamda kalmak istemezler ve bir an önce oradan uzaklaşmak isterler . Tatlı dilli olan insanların yanından ise hiç kimse kalkmak istemez . Çünkü böyle kişiler gerçekten en doğal halleri ile size davranırlar ve hiç de yapmacık davranışlarda bulunmaz . Ttalı dil devletler arasında bile sorun olan problemleri kaldırmada çok büyük öneme sahip olmuştur .


Tatlı dilin ne kadar  önemli olduğunu Yunus Emre'nin dizeleri ile tamamlamak isterim .” Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı, söz ola ağulu aşı, yağ ile bal eder bir söz .”

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlama biçimini "anonim" seçerek isim , mail adresi vb. ayrıntılarla uğraşmadan kolaylıkla yazı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz